Cukiernia Cukiernia - torty, lody, ciasta
Cukiernia Olanda - informacje o nas
Oferta cukiernia Olanda
Galeria produktów cukierni Olanda
Cukiernia Olanda - kontakt, telefon, e-mail
 
     
 
Polecane produkty Cukierni Olanda

Jesteśmy jedną z najstarszych Cukierni w rejonie śląska cieszyńskiego. Nasza Cukiernia jest firmą rodzinną, z wieloletnimi tradycjami. Założył ją w 1947r. Józef Szostek, który wraz z małżonką Amalią po wojnie przeprowadził się z Cieszyna do Strumienia. W roku 1977 przekazał firmę najmłodszemu synowi Zbigniewowi Szostek (mistrz cukierniczy), który wraz z żoną Moniką prowadzi firmę do dnia dzisiejszego.

Początkowo Cukiernia nazywana była przez klientów "U Szostka". W latach 90-tych w konkursie na nową nazwę Cukierni wygrał pomysł "OLANDA". Nazwa powstała od pierwszych liter imion córek: najstarszej OLi, średniej ANi i najmłodszej DAnusi. W chwili obecnej funkcjonują obie nazwy młode pokolenie kupuje w "Olandzie", zaś starsi klienci przychodzą nadal "do Szostka". Do tej pory można w naszej Cukierni kupić francuskie rurki z kremem beza, produkowane według tradycyjnej receptury założyciela Józefa Szostka oraz lody waniliowe i truskawkowe, które zdaniem klientów nic się nie zmieniły od lat.

Mimo iż jesteśmy Cukiernią z wieloletnią tradycją i sporo receptur pamięta jeszcze czasy założyciela Józefa Szostka wciąż poszerzamy nasz asortyment, wprowadzając nowe smaki, wzory oraz pomysły. Uczestniczymy w wielu targach, sympozjach, konferencjach i spotkaniach branżowych. Nasi pracownicy ukończyli szkolenia m.in. z zakresu produkcji karmelu, dragantu, dekoracji tortów w stylu angielskim.

Wdrożyliśmy zasady systemu HACCP i przestrzegamy ich w praktyce na poszczególnych etapach produkcyjnych, począwszy od surowca aż po gotowy wyrób.

Cukiernia, jej oryginalne receptury, niezwykłe smaki to nasze życie, w które wkładamy wiele serca.

Cukiernia, lody, torty, ciasta na każdą okazję

Cukiernia